Lurer???

Hei…har gått på antibiotika kur i snart 5 måneder, pga.kviser…Bor for tiden i utlandet, og vet ikke helt hvem jeg skal spørre… Utfloden min har begynt å lukte veldig og den er til tider ganske gul. Jeg har hørt dette kan vare normalt når man går på antibiotika, er det det??? Skal jeg gjøre noe, eller skal jeg vente å se hva som skjer etter jeg er ferdig med kuren?? Er ikke så lett å komme seg til lege og forklare dette her…så jeg hadde blitt veldig glad for et svar. (Kvinne, 17)
Svar fra Kvinnelegen: Det kan være at du har fått en skjedekatarr, det er ikke farlig. Se våre sider over tema. Flagyl kan brukes. Det er ikke uvanlig å få slike symptomer når du går på antibiotika, fordi da drepes melkesyrebakteriene i skjeden, og andre bakterier vokser opp. De skal normalt være der, men de skal ikke være så mange.
Kari Anne Trosterud, gynekolog

 

 

Legg igjen en kommentar

Din e-postadresse vil ikke bli publisert. Obligatoriske felt er merket med *

Du kan bruke disse HTML-kodene og -egenskapene: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>